Vytisknout

Kam v zimě na dovolenou?

Napsal Super User. Posted in Dovolená v zahraničí

Přemýšlíte, kam letos v lednu vyrazíte na dovolenou? Nevíte, jestli dát přednost lyžování, nebo spíše turistice? Zajeďte si na Slovensko -  přijdete si na své, ať už jste milovník zimních sportů, nebo se raději kocháte krásnou přírodou.

UbytovaniBesenova

Obzvláště čarovné jsou Nízké Tatry, které jsou tak trochu neprávem ve stínu Tater Vysokých. Národní park Nízké Tatry skýtá nejenom překrásnou bohatou přírodu, tradice, ale také možnosti turistického vyžití. Nejrozšířenější tradicí je bezesporu pastevectví. Pochází už z doby 14. století, kdy do slovenských hor putovali rumunští Valaši, kteří hnali svá stáda dobytka či ovcí po hřebenech, kde se usídlili a postupně rozšiřovali pastviny kácením stromů, čímž vznikaly tzv. hole.

Jeskyně, nebo sjezdovky?

Národní park Nízké Tatry je svou rozlohou největší na Slovensku a nachází se v něm také nejdelší slovenský jeskynní systém známý jako komplex Demänovských jeskyní. Jeskyně naleznete také v Janské dolině; mnoho z nich je však veřejnosti nepřístupných.

Kam tedy v Nízkých Tatrách za lyžováním? Doporučit můžeme například ski areál Jasná - Chopok, kde najdete 49 upravených sjezdovek různých obtížností, vhodné pro začátečníky, rodiny s dětmi i pokročilé lyžaře. Na své si přijdou i milovníci divoké jízdy, pro které jsou připraveny freeridové zóny a snow park. V celém areálu je k dispozici 30 lanovek a vleků s přepravní kapacitou více než 30 tisíc osob za hodinu. A ubytování v blízkosti? Chaty a chalupy Slovensko najdete například na stránkách echalupycz.