Vytisknout

Tatralandia – vodní ráj na Slovensku

Napsal Super User. Posted in Dovolená v zahraničí

Tatralandia ubytování

Chcete si naplno užít vodní zábavu? Nemalým množstvím bazénů s termálními a minerálními prameny disponuje Aquapark Tatralandia. Jedná se o největší vodní areál na Slovensku, v Čechách a v Polsku. Zdejší bazény jsou po celý rok v provozu, a tak můžete tuto lokalitu navštívit v létě i v zimě. Abyste se nemuseli po náročném dni stráveném ve vodě vracet domů, nabízí vám Tatralandia ubytování.

V oblasti Liptova vyvěrá řada dalších geotermálních pramenů, ale voda v Aquaparku Tatralandia je zcela ojedinělá. Je charakteristická obsahem mořské vody, která se na území Liptovské kotliny objevila před 40 milióny lety. Pyšní se blahodárnými účinky na problémy pohybového a dýchacího ústrojí. Hosté si v aquaparku mohou odpočinout v 11 termálních bazénech, z nichž 8 je v provozu po celý rok. Tyto bazény obsahují pro zdraví užitečnou vodu, jejíž teplota se pohybuje v rozmezí od 24 do 39 °C.

Aquapark je v plném proudu hlavně v létě

Návštěvníci se mohou těšit také na 3 letní bazény, v nichž je ohřívaná voda na 28 až 32 °C. Tyto tři bazény jsou v provozu pouze během letní sezóny. A jedná se o prostorný dětský bazén, bazén vybavený atrakcemi a o 25 m dlouhý plavecký bazén.

A neuvěřitelnou zábavu přináší vodní atrakce, jichž je v aquaparku nespočetně mnoho. Na své si přijdou všechny věkové kategorie. Nechybí zde plavecké dráhy, masážní sezení, vodní postele, vodní lezecká stěna, ale také vodní houpačka a dětské klouzačky. O sportovní zážitek se postará vodní volejbal a basketbal.

Dominujícími atrakcemi je 27 tobogánů, z nichž 8 je v provozu po celý rok. Architekt aquaparku nezapomněl ani na nejmenší návštěvníky, pro něž připravil také pestrou škálu vodních atrakcí.

Objednejte si pohádkové Tatralandia ubytování a užijte si dovolenou na Slovensku se vším všudy.