Vytisknout

Kam v zimě na dovolenou?

Napsal Super User. Posted in Dovolená v zahraničí

Přemýšlíte, kam letos v lednu vyrazíte na dovolenou? Nevíte, jestli dát přednost lyžování, nebo spíše turistice? Zajeďte si na Slovensko -  přijdete si na své, ať už jste milovník zimních sportů, nebo se raději kocháte krásnou přírodou.

UbytovaniBesenova

Obzvláště čarovné jsou Nízké Tatry, které jsou tak trochu neprávem ve stínu Tater Vysokých. Národní park Nízké Tatry skýtá nejenom překrásnou bohatou přírodu, tradice, ale také možnosti turistického vyžití. Nejrozšířenější tradicí je bezesporu pastevectví. Pochází už z doby 14. století, kdy do slovenských hor putovali rumunští Valaši, kteří hnali svá stáda dobytka či ovcí po hřebenech, kde se usídlili a postupně rozšiřovali pastviny kácením stromů, čímž vznikaly tzv. hole.

Vytisknout

Tatralandia – vodní ráj na Slovensku

Napsal Super User. Posted in Dovolená v zahraničí

Tatralandia ubytování

Chcete si naplno užít vodní zábavu? Nemalým množstvím bazénů s termálními a minerálními prameny disponuje Aquapark Tatralandia. Jedná se o největší vodní areál na Slovensku, v Čechách a v Polsku. Zdejší bazény jsou po celý rok v provozu, a tak můžete tuto lokalitu navštívit v létě i v zimě. Abyste se nemuseli po náročném dni stráveném ve vodě vracet domů, nabízí vám Tatralandia ubytování.